w rytmie natury -wakacje z jogą i ajurwedą -

biotanika, góry sowie, 24-30 sierpnia 2020

Zasadzone. Zadbane. Wyrosło. 🌱🚿🌼

Wraz z Ola Uruszczak - J o g o w s p a r c i e zapraszamy na wymarzoną i wyczekaną, zrodzoną ze wspólnych pasji i z tęsknoty za kobiecą wspólnotą, wyprawę W RYTMIE NATURY: tej, która na zewnątrz i tej, która wewnątrz...

Pod koniec sierpnia jedziemy na calutki tydzień w magiczne Góry Sowie by - po pierwsze i najważniejsze - przyjemnie sobie odpocząć na łonie Matki Natury. W międzyczasie dwie nierozłączne i dobrze nam prowadzącym znane “siostry”: joga i ajurweda będą nas troskliwie wspierać w powrocie do pierwotnej równowagi.

Będziemy …
praktykować szeroko rozumianą jogę (asany, pranajama, medytacja) w nurcie vinyasa krama , uważnie wsłuchiwać się w rytm swojego oddechu, w potrzeby ciała i umysłu, szukać wspólnego mianownika pomiędzy samą sobą a praktyką jogi i mądrością ajurwedy

odkrywać swoją pierwotną naturę (prakriti) dzięki codziennym spotkaniom z ajurwedą, poznawać tajniki ajurwedyjskiego rytmu dnia (dinacharya), zgłębiać i celebrować naturalne cykle kobiecej i człowieczej natury (ritucharya)

poznawać relaksujące techniki masażu Shantala, wspólnie tworzyć Kobiecy Krąg, uważnie słuchając sercem

doświadczać siły rytuału w ramach ajurwedyjskiego SPA, robić kosmetyki tak zdrowe, że można by je po prostu zjeść, odkrywać sprytne i ekologiczne sposoby naturalnej ziołowej pielęgnacji

medytować w przyrodzie wśród górskich potoków i na magicznych wzgórzach, uczyć się rozpoznawania i właściwości niektórych ziół leczniczych i użytkowych

Ramowy plan dnia

od 6:00 - czas na ajurwedyjskie rytuały (dla chętnych of course)
7:30 - 9:00 - poranna joga (asany i pranajama)
9:00 - wspólne śniadanie
10:00 - 12:00 - spotkania z ajurwedą
13:00 - obiadek 🥣
14:00 - 17:00 - czas dla siebie na wycieczki, masaże ajurwedyjskie, spacery, lektury, relaksik i co tylko chcesz
17:30 - 18:30 - wieczorna joga (asany i pranajama)
18:30 - kolacja
20:00 - 21:00 - wieczorne medytacje, spotkania w kręgu (w wybrane dni)


Kiedy: 24 - 30/08/2020
Gdzie: Biotanika - Strefa Wolna od Pośpiechu w Górach Sowich

Koszt:
🦉 early early birds: 1750 zł obowiązuje do 31 maja
🕊️ early birds: 1850 zł przy wpłacie do 30 czerwca
🦚 cena regularna: 1950 zł przy wpłacie po 30 czerwca

Cena obejmuje koszt noclegu, wegetariańskich posiłków (z opcją wegańską), codziennej praktyki jogi i medytacji oraz wszystkich warsztatów i półproduktów potrzebnych do ich przeprowadzenia. Dojazd we własnym zakresie. Miejsce można zarezerwować, kontaktując się z nami mailowo pod adresem: ola@ola-uruszczak.pl i wpłacając bezzwrotny zadatek w kwocie 750 zł na rachunek:

OlaVena Aleksandra Uruszczak
50 1020 2906 0000 1402 0436 4287
z dopiskiem: “W rytmie natury”

Pare słów o prowadzących warsztaty:

Ola Uruszczak - dyplomowana nauczycielka jogi w podejściu vinyasa-krama, dyplomowana instruktorka medytacji i masażu Shantala. Do każdego ucznia podchodzi z ogromnym szacunkiem i empatią, jednocześnie stara się znaleźć dla każdego jak najlepszą praktykę indywidualną. W każdej osobie widzi ogromny potencjał. Otacza wsparciem na każdym kroku jogowej ścieżki. Kocha naturę i to, co proste. Prywatnie mama trójki maluchów. Więcej o Oli na blogu https://ola-uruszczak.pl/

Marta Lebre - konsultantka ajurwedy, prowadzi autorskie warsztaty naturalnej pielęgnacji i od ponad dwóch lat uczestniczy w kursie nauczycielskim vinyasa kramy jogi u Agnieszki i Macieja Wielobób. Prowadzi zajęcia z kosmetologii ajurwedyjskiej na GWSH w Katowicach. Pasjonuje się zielarstwem i dziką kosmetyką. Uwielbia włóczyć się po łąkach i zbierać zioła. W domowym zaciszu tworzy i testuje swoje własne receptury. Twórczyni minimalistycznego projektu #lessisbest. Odkrywa siebie w pogłębionej praktyce medytacji i regularne zasiada w kobiecych kręgach. Autorka bloga Naturasana: https://www.martalebre.com/

Na stronie Biotaniki można poczytać o rozlicznych atrakcjach turystycznych w okolicy: http://biotanika.net/
Na miejscu można też będzie umówić się na dodatkowo płatne masaże ajurwedyjskie 🙏

Łagodna praktyka jogi w nurcie vinyasa krama w Zawarce, obok Placu Zbawiciela

Zapraszam na regularne zajęcia jogi, podczas których będziemy wspólnie w kameralnej grupie szukać rozluźnienia, miękkości i luzu na macie. Vinyasa krama joga to dynamiczna, ale łagodna praktyka, w której podążamy ruchem za oddechem, uważnie wsłuchując się w sygnały z ciała. Zajęcia obejmują praktykę asan jogi, a także proste ćwiczenia relaksacyjne i oddechowe (pranayama).

Cena za miesięczny karnet: 60 zł.
Kiedy: w poniedziałki 19:30 - 21:00
W miarę wolnych miejsc możesz też wpaść na pojedyncze zajęcia. Cena za pojedyncze wejście to 20 zł.
Zapisy przyjmujemy mailowo: aluer@wp.pl
Nie musisz mieć wcześniejszego doświadczenia z jogą.
Pieniążki pokrywają kwotę wynajmu sali w Zawarce.
Prosimy o zabranie własnej maty 🙂

Zapraszamy serdecznie na ostatnie z cyklu trzynastu spotkań organizowanych w duchu "Kobiet, które się budzą" (Mujeres que despiertan), połączone z Ceremonią Zakończenia. Krąg, czerpiąc jak zwykle z energii nowiu, odbędzie się 26 stycznia w Warszawie w okolicach metra Słodowiec. Zapraszamy serdecznie kobiety, które czują potrzebę bycia we wspólnym Kręgu oraz zwłaszcza te z Was, które uczestniczyły w naszych wcześniejszych Kręgach i chciałyby wspólnie z nami zintegrować i dopełnić to doświadczenie.

WAŻNE!
Prosimy o przyniesienie na to spotkanie białej szaty (sukienki lub spódnicy), nowego pierścionka lub bransoletki oraz opcjonalnie kwiatów. Na zakończenie będziemy świętować więc jeśli takie jest Twoje życzenie możesz również przynieść przekąskę na wspólny stół oraz trunek czy dowolny napój, którym chciałabyś wznieść toast za "nową drogę życia".
To spotkanie będzie poświęcone na wytyczenie nowej ścieżki dla siebie i na opracowanie szczerych i wzmacniających zobowiązań każda wobec siebie samej. Możesz już przed kręgiem zastanowić się jakie zobowiązania chciałabyś dla siebie podjąć. W trakcie kręgu będziemy się dzielić naszymi myślami i doświadczeniami. Będzie to też czas na wspominanie naszych wspólnych kręgowych procesów. Możesz też pobyć w ciszy, jeśli taka będzie Twoja wola, i po prostu nam potowarzyszyć. Nasze dzielenie się zakończymy wspólną ceremonią świętowania miłości do samej siebie.

Nasze kręgi tworzymy bazując na programie stworzonym przez Laurę Moreno, uzdrowicielkę z Kolumbii. Jest to program spotkań , który powstał w celu wzmocnienia kobiet poprzez bycie razem i dzielenie się swoim doświadczeniem i mądrością, we wzajemnym szacunku i wsparciu. Polega na wymianie doświadczeń i opowieści z serca do serca, dzięki czemu wychodzimy z kręgu bogatsze i silniejsze. Spotkania pomagają w odzyskaniu połączenia ze swoją własną naturą, intuicją i sercem oraz naturalnymi cyklami kobiecymi. Pomagają dotrzeć do wewnętrznej mądrości, którą każda z nas w sobie nosi. Zaznaczamy, ze wszystko to, co zostaje powiedziane na kręgu, zostaje wyłącznie miedzy nami. Obowiązuje nas dyskrecja. Na miejscu będzie dostępna ciepła herbatka, woda i drobny poczęstunek.

Daj znać i napisz do nas, jeśli chcesz dołączyć, podamy Ci dokładny adres. Wstęp wolny ale ze względu na ograniczoną przestrzeń obowiązują zapisy pod adresem troszynskam@gmail.com Zapraszamy kobiety w każdym wieku.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat programu Mujeres Que Despiertan (Kobiety, które się budzą) i jego założycielki Laury Moreno, możesz zajrzeć na stronę: www.mujeresquedespiertan.com


Magda: Jestem kobietą od lat krocząca zarówno ścieżką psychoterapii jak i duchowości, doświadczając przez ten czas nauki w wielu technikach uzdrawiania, szkołach, treningach i warsztatach. Jestem psychologiem, terapeutką uzależnień, terapeutką dźwięku, praktykiem Kambo, a aktualnie jestem w trakcie 4-letniego treningu w nurcie psychoterapii Gestalt. Uczę się jednocześnie technik uzdrawiania szamańskiego w Edynburgu. To, co przez lata dawało mi ogień do własnych poszukiwań, to potrzeba połączenia się z głębią siebie, swoją wewnętrzną prawdą i mądrością, w pogłębianiu się bezwarunkowej miłości do samej siebie.
https://web.facebook.com/Medycyna-Ziemi-Medycyna-Kobiet-394262894667471/?modal=admin_todo_tour

Marta: Jestem konsultantką ajurwedy, prowadzę warsztaty naturalnej pielęgnacji i obecnie dumnie uczestniczę w kursie nauczycielskim vinyasa kramy jogi. Pasjonuję się zielarstwem i dziką kosmetyką. Uwielbiam samotnie włóczyć się po łąkach i zbierać zioła. Odkrywam siebie w medytacji a kręgi są dla mnie cudowną okazją do pogłębienia tych poszukiwań.

Zapraszamy Cie serdecznie ♡

Krąg odbędzie w Warszawie przy ulicy Staffa (dokładny adres podamy po wcześniejszym kontakcie mailowym/messangerowym) Zaczynamy punktualnie o 18:00 więc najbezpieczniej przyjść 15 minut wcześniej.

 © Naturasana Marta Lebre